کد خبر: 5033

تاریخ خبر:

مسؤول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی خراسان رضوی با انتقاد از عدم حمایت مسؤولان از طرح دانشجویی «زنجیره انسانی» که با هدف حمایت از چرخه تولید ارائه‌ شده بود، از شکل‌گیری پویش دانشجویی «با افتخار کالای ایرانی می‌خریم» خبر داد.

 

به گزارش زاهدان‌نیوز،در خصوص برنامه‌های بسیج دانشجویی ویژه اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به شعار امسال توسط مقام معظم رهبری بر آن شدیم که اقداماتی اساسی در حوزه اقتصاد مقاومتی صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه عناوین سال‌ها در چند سال اخیر منظومه کاملی در زمینه اقتصاد مقاومتی است، افزود: این منظومه باید به گفتمان در جامعه تبدیل شود و صرف بیان این عناوین گفتمان ایجاد نمی‌شود بلکه باید تلاش شود تا تمام رویکردها و اهداف به این سمت برود.

مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی با تأکید بر اینکه خاصیت دانشگاه تصمیم‌سازی است نه تصمیم‌گیری متذکر شد: اگر این نگاه به وجود آید که مسؤولان تصمیم‌گیری کنند و دانشگاه محیطی برای فعالیت‌ها باشد اقتصاد مقاومتی به یک گفتمان تبدیل می‌شود.

هاشمیان تکیه بر توان داخلی کشور را امری ضروری دانست و افزود: وقتی ما می‌توانیم موشک‌هایی را با برد بالا بسازیم اگر در بخش‌هایی از کشور نفت و گاز دانش‌بنیان شود بدون شک می‌توانیم تولیدات صنعتی زیادی داشته باشیم.

وی بر لزوم اعتماد مسؤولان به توان داخلی کشور و تلاش برای تکیه بر این توان تأکید کرد و گفت: طرحی با عنوان «زنجیره انسانی» توسط یکی از دفاتر دانشجویی جهت حمایت از کالای ایرانی به مسؤولان استانی تقدیم شد که متأسفانه با مخالفت روبرو شد.

مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی با بیان اینکه این طرح یک نوع چرخه حمایتی بود، افزود: هدف از این زنجیره انسانی حمایت از کارگر ایرانی، تولیدات و کالای ایرانی است.

هاشمیان با بیان اینکه ما مخالف واردات نیستیم، تصریح کرد: ما نمی‌گوییم هیچ‌گونه وارداتی به کشور صورت نگیرد اما این مسأله تنها در برخی از کالاها صدق می‌کند و این را بدانیم که اگر تولید در کشور خودمان رقم بخورد فوایدش بیشتر خواهد بود.

وی به پویش دانشجویی «با افتخار کالای ایرانی می‌خریم» اشاره کرد و گفت: این طرح نیز یکی دیگر از برنامه‌های بسیج دانشجویی استان است که از خراسان رضوی شکل گرفت و سپس کشوری شد.

مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی امضای طومار 100 متری با هدف حمایت از تولیدات ایرانی در یکی از دانشگاه‌های مشهد توسط اعضای تشکل‌های دانشجویی و سایر دانشجویان را اقدامی مثبت در حمایت از اقتصاد خودکفا ارزیابی کرد.

 

منبع: سازمان بسیج دانشجویی

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو