کد خبر: 52

تاریخ خبر:

گزارش اجمالی فارس از آئین اختتامیه« محفل سینمای انقلاب اسلامی

کارگردان فیلم سینمایی« چ »گفت: ‌من از ردکارپت بدم نمی‌آید ولی مسیری که این فرش قرمز تعریف می‌کند ارزشی نیست.

به گزارش « زاهدان نیوز» ، به نقل از فارس، آیین اختتامیه سومین هم اندیشی متفکران سینمای انقلاب اسلامی امشب در مجموعه ورزشی شهدای انقلاب واقع در سرچشمه با حضور برخی چهره های هنری برگزار شد.

ابراهیم حاتمی کیا در این مراسم پس از دریافت ققنوس از جبهه متفکران انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: جای مرتضی آوینی در اینجا خالی است یعنی سالها است که خالی است. من وقتی به اینجا می آمدم حس می کردم که ایشان در این محفل حضور پیدا کرده است.

وی با اشاره به سی و دومین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: من به جشنواره معترض شدم و به اینکه سیمرغ نگرفتم متهم شدم این کج اندیشی احتیاج به روشنگری دارد و من همچنان پافشاری می کنم که جریان جشنواره فیلم فجر در این سالیان سال از جریان انقلاب اسلامی فاصله گرفته است.

حاتمی کیا تأکید کرد: من پیشنهاد می کنم نام جشنواره فیلم فجر را تغییر داده و آن را به نام جشنواره ایرانی نام گذاری کنیم.

کارگردان فیلم سینمایی « چ» خاطرنشان کرد: باید دوباره کنتورهای خود را سفت کنیم و دوباره خط مان را صریح کنیم، البته صراحت به معنی تعارض نیست چون آنچه می خواستیم باشیم را باید صریح تر بیان کنیم.

وی ادامه داد: آب بستن به سوژه ها برای گفتن اسلام کار غلطی است عزیزان دور این گربه خیلی ها نشسته اند و چشم به آن دوخته اند شوخی نیست و من اشکال نمی بینیم فیلم های ایرانی در جشنواره های آن طرف آب پخش شود و جایزه بگیرد اما آنها دغدغه های خودشان را دارند و جریان قدرتمند کشورهای غرب به ما به شکل دیگری نگاه می کنند.

حاتمی کیا اظهار داشت: من از ردکارپت بدم نمی آید ولی مسیری که این فرش تعریف می کند ارزش نیست.

وی خطاب به اساتید و نخبگان جبهه متفکران سینمای انقلاب اسلامی گفت: تا می توانید این بحث ها را باز کنید چون تیرهای زهرآگینی که به افراد فعال در این حوزه زده می شود نیاز به اهل قلم دارد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو