کد خبر: 5617

تاریخ خبر:

آفتاب دوباره در سیستان و بلوچستان می‌تابد

این دوشهید بزرگوار روز یکشنبه با پرواز از تهران وارد استان می شوند و مراسم استقبال از شهدا ساعت 11 و نیم در فرودگاه زاهدان انجام می شود

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از دفاع پرس، سرهنگ پاسدار حمزه دهقان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان و نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان در جلسه برنامه‌ریزی حضور شهدا در دعای عرفه، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان افتخار دارد که میزبان دو شهید دوران دفاع مقدس جهت شرکت در مراسم برائت از مشرکین و دعای عرفه است.

وی افزود: با گرامیداشت یاد شهدای فاجعه منا امسال مراسم برائت از مشرکین با توجه به خبائث رژیم آل سعود در محروم کردن مردم مسلمان و انقلابی ایران از مراسم حج در روز عرفه همزمان با سراسر کشور با حضور 114 شهید تازه تفحص شده برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شهدا به عنوان نماد ایستادگی و مقاومت در مقابل استکبار در مراسم حضور دارد، اعلام کرد: پیکرهای مطهر شهدا صبح روز یکشنبه با پرواز از تهران به زاهدان منتقل می‌شوند. مراسم استقبال از شهدا ساعت 11:30 به همت سپاه فرودگاه برگزار می‌شود.

سرهنگ دهقان اضافه کرد: یک شهید در مراسم دعای عرفه در زاهدان در جوار شهدای گمنام واقع در آستان مقدس شهدای گمنام و شهید دیگر در مراسم دعای عرفه  زابل شرکت داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش داریم فضایی شبیه عرفات با رویکرد خیمه‌های حجاج را شبیه‌سازی کنیم، گفت: شأن شهدا به شایستگی در روزی که میهمان استان ما هستند رعایت خواهد شد

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو